| Künye | İletişim | Yazı Gönder | Yazarlar | Arşivler | Düşünbil Portal | Düşünbil Akademi | Düşünbil Dergisi | Libido Dergisi |

Hollywood’un sinema tarihine kazandırdığı en başarılı ve en çok sevilen oyuncularından biri Heath Ledger’ı daha 28 yaşındayken ve kariyerinin en parlak döneminde kaybetmiştik. Medyatik bir tip olmayı reddettiği için sadece filmleriyle gündeme gelmeyi başarmış, bunca şöhrete, hayran kitlesine ve başarıya rağmen Hollywood gibi bir ortamda kişilik deformasyonu geçirmemiş ender oyunculardan biriydi aynı zamanda.

Tavsiyemiz, siz yine de bu filmleri hemen tüketmeyin, sindire sindire seyredin ki sonra bunlara yenilerinin eklenemeyeceğini düşününce bunalıma sürüklenme ihtimaliniz daha az olsun.

Godfather Dergisi olarak listeyi sizin için derledik.

1. The Dark Knight / Kara Şövalye

Bu film listelerde gelmiş geçmiş en iyi 4. film olarak gösteriliyorsa en büyük sebebi Heath Ledger’ın muhteşem bir performans gösterdiği joker rolü sayesindedir. Ledger’ı geç keşfeden birçok kişi de zaten onu ilk kez bu rol ile tanımıştır. Ledger, kendisine en iyi yardımcı erkek oyuncu oscar’ını ve altın küre ödülünü kazandıran filmin galasını bile göremeden aramızdan ayrılmıştı.

2. 10 Things I Hate About You / Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

Heath Ledger’ın daha toy zamanlarında yer aldığı bu duygusal, liseli gençlik filmi, oyuncunun en çok sevilen filmlerinin başında gelir. Filme adını veren şiirin okunduğu sahne tekrar tekrar izlenip gözleri doldurabilir.

3. A Knight’s Tale / Şövalye

6Her karakterin ayrıca keyif verdiği filmlerden biri de Şövalye’dir. Çok sıkı bir mizah anlayışı içeren filmde Heath Ledger sempatiniz iyice zirve yapabilir.

4. The Brothers Grimm / Grimm Kardeşler

8Grimm kardeşleri canlandıran Heath Ledger ve Matt Damon’u çoluk çocukla seyredebileceğiniz eğlenceli bir fantastik film. Eğer seviyorsanız içinde bol bol Grimm masalları karakterlerinden bulabilirsiniz.

5. Casanova

9Özellikle Avrupa dönem filmlerinden hoşlananların mutlaka izlemesi gereken bir Heath Ledger komedisi Casanova. Ayrıca filmin güzel soundtrack’leri de keyifli geçecek 2 saatinizin bonusu niteliğindedir.

Kaynak: listelist

Yazar:

Godfather Dergi

İki aylık “sine-teori” dergisi olarak çıkan GodFather, sadece popüler sinemayla, güncel filmlerle, vizyon filmleriyle ilgilenen bir dergi değil, sinema tarihi, kült filmler, sinema akımları, yönetmenler ve ülke sinemaları gibi konuları da inceleyecek. GodFather, sinemanın yalnızca estetik ve edebi yanıyla değil; felsefi, politik, psikolojik ve sosyolojik yanıyla da ilgileniyor. Derginin amacı ve yöntemi; Sinema üzerine düşünmek ve düşündüğünü yazmak, sinemayla ilgili araştırıp incelemek ve araştırıp incelediğini yazmaktır.

Yorum Yaz