Künye | İletişim | Yazı Gönder | Yazarlar | Arşivler | Düşünbil Portal | Düşünbil Akademi | Düşünbil Dergisi | Libido Dergisi

Eğer filmleri izlemek istiyor ancak kötü olmalarından endişeleniyorsanız şunu belirteyim: Listeyi hazırlamak için 30 kısa film izledim, içlerinden en iyilerini seçmeye çalıştım. Boş filmler izleyip zamanınız boşa gitmeyecektir. Yine de fazla zamanım yok diyenler için de puanlarımı belirttim, isteyenler yüksek puanlı filmleri izleyebilirler. Keyifli seyirler.
Altyazılar görünmüyorsa oynatıcının ayarlar kısmından düzenleyebilirsiniz.

1. The Device (Cihaz)

Editör Puanı: 7.5/10

Tesadüfen fütüristik bir cihaz bulan kahramanımız, cihazın ne işe yaradığını anladığında fırsat bu fırsat deyip durumun tadını çıkarıyor. Her şeyin daha da güzel bir hal alacağını düşünürken bir anlık dalgınlık çok fena bir şeye sebep oluyor, hem de çok çok fena bir şeye…

2. Portal: No Escape

Editör Puanı: 7.5/10

Portal adlı oyundan esinlenerek yapılan filmde bir mahkumun, elindeki teknolojik cihazı kullanarak hapishaneden kaçmaya çalışması konu ediliyor. Fikir gayet güzel.

3. One Minute Time Machine

Editör Puanı: 7.5/10

Zamanda yolculuk yapabilen bir cihaz var. Bu cihaz sadece 1 dk öncesine gidebiliyor. Bunu kullanan adamın tek amacı hoşlandığı bir kadının gözüne girebilmek. Defalarca zamanda yolculuk yapıp 1 dk öncesine gitse de bilmediği çok önemli bir gerçek vardır…

4. Inside

Editör Puanı: 8.5/10

Akıl hastanesinde bir adam ve etrafındaki insanlar… Çarpıcı bir final sizleri bekliyor.

5. Breathe

Editör Puanı: 6.5/10

İnsanlık küresel bir salgın sonucu yok olmuştur. Böyle bir ortamda bir robot deneyler yaparak insanlığı tekrar başlatmaya çalışıyordur. Film biraz sıkıcı olsa da bu durum üzerine düşündüğümüzde fikir değer kazanıyor ve üzerine epey düşündürüyor.

6. The Black Hole

Editör Puanı: 7.5/10

Sıkıcı ofis saatlerinde fantastik bir şey keşfeden karakterimiz bunu önce eğlenceli amaçları için kullanırken sonra farklı bir amaç için kullanmak ister. Bu fikrin sonucu pek hayra alamet olmayacaktır.

7. Johnny Express

Editör Puanı: 7/10

Komedi ağırlıklı bu animasyonda bir kargo şirketi evrensel teslimatlar yapıyor. Kargo görevlisi bir gezegene iniş yapar ancak umduğunu bulamaz. Oysa bazıları için büyük çaplı şeylere neden olmaktadır.

8. Room 8

Editör Puanı: 8/10

Bir hapishanede geçen filmde gizemli bir kutu, içinden çıkılamayacak bir paradoksa dönüşüyor. Buradan kaçmak pek mümkün değil.

9. ABE

Editör Puanı: 6.5/10

ABE ismindeki robot insanları sevmeye programlanmıştır ve bu tek var olma nedenidir. Bu sevginin karşılığını alamayınca da saplantılı bir robot haline dönüşür.

10. Blinky™

Editör Puanı: 8/10

Robotların tam anlamıyla satışa çıkarıldığı bir dünyada bir aile robotunun adım adım değişimine tanık oluyoruz. Finaline kadar yer yer sıkılabilirsiniz ancak filmi bitirdiğinizde izlediğinize değdiğini göreceksiniz.

BONUS: Back to the Whoture

Zamanda yolculuk yapan DeLorean’ın karşısına bakın ne çıkıyor…

Kaynak: onedio

 

 

 

 

Yazar:

Godfather Dergi

İki aylık “sine-teori” dergisi olarak çıkan GodFather, sadece popüler sinemayla, güncel filmlerle, vizyon filmleriyle ilgilenen bir dergi değil, sinema tarihi, kült filmler, sinema akımları, yönetmenler ve ülke sinemaları gibi konuları da inceleyecek. GodFather, sinemanın yalnızca estetik ve edebi yanıyla değil; felsefi, politik, psikolojik ve sosyolojik yanıyla da ilgileniyor. Derginin amacı ve yöntemi; Sinema üzerine düşünmek ve düşündüğünü yazmak, sinemayla ilgili araştırıp incelemek ve araştırıp incelediğini yazmaktır.